Casa Aldeia Villa
| Wi-Fi | Gratis parkering | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i Casa Aldeia Villa Itanhaém kan du besöka Praia Tapirema, som ligger cirka 4 km bort.
Inom 10 minuter med bil från denna villa hittar du Praia Do Gaivota, medan Praia de Peruíbe ligger ungefär 15 minuters bilresa bort. Villan ligger inom 7 km från Ruínas do Abarebebê.
Boendet vetter mot trädgården. Den här villan inkluderar ett badrum med en separat toalett. I badrummen finns också hårtorkar för din bekvämlighet.
Det finns ett kök med te-/kaffebryggare och ugn i Casa Aldeia Villa så att gästerna kan laga mat.
- Lokala sevärdheter
- Praia do Bopiranga2,7 km
- Pocinho de Anchieta2,2 km
- Praia Do Gaivota1,6 km
- Salao do Reino das Testemunhas de Jeova800 m
- Praia Tapirema4,9 km
- Itariru Waterfall750 m
- Praia de Peruíbe4,7 km
- Casa de Anchieta2,1 km
- Itanhaem River4,6 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats119 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Matplats utomhus
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Aldeia Villa?
Ja, Casa Aldeia Villa erbjuder Wi-Fi. - ❓
Finns det ett kök på Casa Aldeia Villa?
Ett kök finns på Casa Aldeia Villa. - ❓
Vilka gäster kommer oftast till Casa Aldeia Villa?
Casa Aldeia Villa passar för affärsgäster men alla gäster är välkomna. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor på Casa Aldeia Villa?
På Casa Aldeia Villa kan du utforska Itanhaéms viktigaste landmärken, inklusive Praia Tapirema (4 km), Praia de Peruíbe (4,1 km) och Praia Do Gaivota, som finns inom 10 minuters bilresa.